Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Євгеній Шелігацький: дякую журналісткам ТРК «Аверс», що самостійно спростували свої фейки про 1,3 т бурштину

05.06.2019

03 червня 2019 року в ефірі телеканалу «Аверс» вийшов сюжет «Схема заробітку волинських митників на контрабанді».

У ньому врешті-решт, через місяць масованого просування в інформаційному просторі фейку про 1,3 тонни бурштину, який ніби-то волинські митники пропустили у Польщу через митний пост «Ягодин», спростовано цю вигадку. Журналістські провокативні манери у розслідуванні фейку призвели до масштабного розголосу і вірусного поширення неправдивої інформації всеукраїнськими ЗМІ.

«Я дякую журналістам, що вони самостійно розібралися і спростували свою попередню дезінформацію, - прокоментував сюжет в.о. начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький. – Проте в новій версії історії про травневий бурштин все ж залишаються дрібні неточності. Думаю, що вони пов’язані з правовою безграмотністю автора сюжету.  Йдеться про ухвалу слідчого судді про обшуки в Ягодині, пов’язані із підозрою слідчого військової прокуратури у пропуску 500 кг бурштину. Справа в тому, що підставою для підозри слідчого стала первинна інформація тих самих журналістів.  Майже не щодня вони викидали в ефір спотворені та неперевірені дані».

Нині з публікації на польському сайті відомо, що у травні 2019 року з вантажного автомобіля з українським експортом польські митники в Дорогуську вилучили рекордну за кілька останніх років партію бурштину вагою 400,45 кг. Волинська митниця ДФС розпочала службові розслідування. Управлінські рішення будуть прийматися в установленому законодавством порядку після їх завершення.

«У контексті всього викладеного, на хвилі інформаційних провокацій зі псевдомінуваннями, які ширяться містами України, закликаю усіх, особливо журналістів, до критичного та об’єктивного ставлення до інформації з анонімних, офіційно непідтверджених або суб’єктивно вмотивованих джерел. Несерйозне ставлення інколи веде до критичних наслідків, - підсумував в.о. начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький.

Волинська митниця ДФС