Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Головне управління ДФС у Волинській області забезпечує повною мірою право на особистий прийом громадян

22.05.2017

Твердження журналіста ТРК «АВЕРС» Наталії Поліщук, яке прозвучало в ефірі програми «Новини на часі» 18 травня 2017 року про те, що її не пустили на особистий прийом громадян до посадової особи ГУ ДФС у Волинській області, не відповідає дійсності.

Громадянка Поліщук Н.М. записалася на особистий прийом громадян до першого заступника начальника ГУ ДФС у Волинській області Чуя В.В. на 18 травня 2017 року, відповідно до затвердженого графіку, не повідомивши про те, що має намір здійснити відео-фіксацію цього особистого прийому з подальшою його публічною трансляцією.

Звертаємо увагу, що в присутності представників ГУ ДФС у Волинській області та ГУ Національної поліції у Волинській області , яку вона невідомо з яких причин викликала, громадянку Поліщук Н.М. було повідомлено про те, що згідно п.26 наказу Міністерства фінансів України від 2 березня 2015 року №271 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах» (із змінами та доповненнями), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за номером 484/26929 «присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається».

Жодних перешкод для участі громадянки Поліщук Н.М. в особистому прийомі громадян ніхто із працівників органів ДФС не чинив, у чому мали можливість переконатися присутні співробітники Національної поліції України.

Оскільки у сюжеті ТРК «АВЕРС» (автор Поліщук Н.М.) є твердження, що не відповідають дійсності та містять некоректне та сумнівне з точки зору суспільної моралі відео - порівняння, що суперечить Кодексу етики українського журналіста, зокрема пунктам 4, 6, 9, 15 цього Кодексу, та можуть розглядатися як такі, що принижують честь, гідність людини, працівників органів державної влади, Головне управління ДФС у Волинській області залишає за собою право звернутися за висновком на предмет оцінки дотримання низки законодавчих актів у вказаному сюжеті до Комісії з питань журналістської етики, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення та Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Нагадаємо, що п.12 Кодексу етики українського журналіста передбачає, що «журналіст зобов’язаний зробити все можливе для виправлення будь-якої поширеної інформації, якщо виявилося, що вона не відповідає дійсності».

Звертаємо увагу представників ЗМІ, що в приміщенні Головного управління ДФС у Волинській області діє спеціальний режим пропуску, що не суперечить вимогам закону, та обумовлений статусом державної установи.

Довідково: Охорона органів держаної влади – це система організаційно-правових, режимних та інших заходів, які здійснюються з метою забезпечення нормального функціонування органів державної влади України, безпеки посадових осіб та об'єктів. Відповідно до положень ст. 10 Закону України від 04.03.1998 №160/98-ВР“Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб” органи виконавчої влади можуть забезпечувати та організовувати охоронні заходи в підпорядкованих установах. Згідно з п.3 ст.15 даного Закону забезпечення охоронно-режимних заходів досягається шляхом охорони об'єктів і підтримання на них відповідного порядку проходу громадян, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей (далі - режиму).

Крім того, керуючись вимогами пунктів 232-234 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року №939/ДСК „Про порядок організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях” в установах, які проводять діяльність, пов’язану з державною таємницею, запроваджується пропускний та внутрішньооб’єктовий режими.

У зв’язку з цим, керівниками державних установ для забезпечення належного пропускного та внутрішньооб’єктового режимів розробляються внутрішні Інструкції, які б врегульовували коло питань щодо забезпечення ефективного пропускного режиму та безпеки працівників установи; надійного захисту майна; упередження витоку конфіденційної інформації, виникнення надзвичайних ситуацій тощо.

У Головному управлінні ДФС у Волинській області порядок організації пропускного та забезпечення внутрішньооб’єктового режимів визначено власним наказом від 28 квітня 2015 року №410 “Про організацію пропускного режиму в Головному управлінні ДФС у Волинській області”, яким затверджено Інструкцію по здійсненню пропускного режиму в адмінбудинок Головного управління ДФС у Волинській області (далі – Інструкція).

Згідно з п.1.3 Інструкції забезпечення пропускного режиму до адмінбудівлі ГУ ДФС у Волинській області покладено на працівників оперативного управління Головного управління ДФС у Волинській області, що несуть службу у складі добових нарядів. Порядок здійснення пропускного режиму відвідувачів керівництва ГУ ДФС в області та його структурних підрозділів регламентується розділом ІІ Інструкції.

Разом з тим, для зручності спілкування платників податків з податковими органами та підвищення якості обслуговування громадян, удосконалення існуючих послуг та впровадження нових, переважно електронних, сервісів при ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області та їх відділеннях створені Центри обслуговування платників (ЦОП), які у своїй роботі керуються вимогами наказу Державної фіскальної служби України від 20.05.2016 №458 “Про затвердження документів, які регламентують діяльність центрів обслуговування платників”.

ЦОП – постійно діючий робочий орган ДФС, в якому надаються послуги фахівцями структурних підрозділів територіального органу, відповідальних згідно з функціональними обов’язками за надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, прийняття звітності та вхідної кореспонденції та видачу ключів електронного цифрового підпису. Згідно Положення про ЦОП основними принципами їх діяльності є доступність та зручність організації надання послуг, відкритість, прозорість та зрозумілість процедур, спрямованість на задоволення потреб суб’єктів звернень. У зв’язку з чим доступ платникам податків, як фізичним так і юридичним особам, для отримання послуг завжди є відкритим та вільним.

Згідно з п.2.8 Інструкції відвідувачі мають вільний доступ до приміщення Центру обслуговування платників. Згідно вимог ДФС (наказ від 11.04.2016 №301) забезпечення прийому суб’єктів  звернень повинно здійснюватися виключно у приміщеннях ЦОП.

Крім того, наказом Головного управління ДФС у Волинській області від 11.04.2016 №412 “Про організацію особистого прийому громадян” визначено графіки прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів ГУ ДФС в області. Порядок запису на прийом та вимоги щодо його проведення розміщені на субсайті територіальних органів ДФС у Волинській області в розділі “Приймальня громадян”.

Враховуючи вищевикладене, в Головному управлінні ДФС у Волинській області організація пропускного режиму здійснюється відповідно до вимог щодо забезпечення безпеки та охорони установи органу виконавчої влади, що не суперечить вимогам законодавства.

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області