Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

ГУ ДФС у Волинській області в межах компетенції вживає весь комплекс заходів для легалізації ринку підакцизної продукції

27.04.2017

1+1

Враховуючи низку публікацій у ЗМІ щодо нібито бездіяльності фахівців територіальних органів ДФС у Волинській області у напрямку легалізації ринку підакцизної продукції, зокрема на території м. Володимира-Волинського та району, ГУ ДФС у Волинській області наголошує: фахівці органів ДФС постійно вживають передбачений чинним законодавством комплекс заходів для припинення фактів незаконної торгівлі алкогольним напоями та тютюновими виробами. 

 Зокрема, щодо факту нелегальної реалізації тютюнових виробів у м. Володимир-Волинський за адресою 20-липня, 8/а громадянкою Я., котра не зареєстрована суб’єктом підприємницької діяльності, то кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого част.1 ст. 204 Кримінального кодексу України, поновлено 27 березня 2017 року.

Звертаємо увагу, що саме 27.03.2017  було здійснено чергову перевірку за вказаною адресою та зафіксовано факт продажу  цигарок  без марок акцизного податку встановленого зразка та отримання готівкових коштів, видачу так званих «квитанцій» на отримання блоків цигарок та встановлено місця видачі тютюнових виробів. Відтак, фахівці ДФС негайно поінформували місцевий підрозділ Національної поліції, представники якого склали адмінпротокол та вилучили з незаконного обігу підакцизну продукцію.

Аналогічні перевірки фахівці ДФС в області проводили у м. Володимир-Волинський за адресами вул. Драгоманова, 18, вул. Глушкова, 14-А,  Туполєва, 3. Матеріали цих перевірок волинських фіскалів спрямовано до ГУ НП у Волинській області. До речі, лише на території обслуговування Володимир-Волинської ОДПІ з початку року обстежено близько двохсот місць реалізації підакцизної продукції. Саме фахівці ДФС ініціювали створення спеціальних комісій при органам місцевої влади, які спільно з фіскалами систематично проводять обстеження місць реалізації підакцизної групи товарів.  Такі комісії на Волині було створено ще у листопаді 2016 року, однак в м.  Володимир-Волинський  комісія  розпочала роботу лише в кінці березня  2017 року.                                                      

Разом з тим, завдяки зусиллям співробітників оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області було припинено незаконну реалізації підакцизної продукції на території м. Володимир-Волинський за адресою Туполєва, 3.

Тим часом, протягом 2017 року співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області на території м. Володимир-Волинський та Володимир-Волинського району провели  6 обшуків та 1 огляд. Результат цих заходів – вилучення товарів підакцизної групи орієнтовною вартістю 565 тисяч гривень.

Загалом з початку року на Волині співробітники податкової міліції ліквідували 3 підпільних виробництва підакцизної продукції. З незаконного обігу на Волині цьогоріч вилучено товарів підакцизної групи на суму понад 9,8 мільйона гривень, за матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Волинській області відкрито 5 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу підакцизних товарів.         

Наголошуємо, що процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні відповідно до ст. 36 КПКУ здійснює прокурор. В зв’язку з відсутністю повноважень у керівника ГУ ДФС в області контролювати процес досудового розслідування та проведення процесуальних слідчих дій, висновки журналістів щодо можливості впливати на стан досудового розслідування  начальником  ГУ ДФС у Волинській області є необґрунтованими.

Довідково: згідно ст. 222 КПК України заборонено розголошення відомостей досудового розслідування, незаконне таке розголошення тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом. Відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області