Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Протягом двох останніх років на Волині вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції на суму 36,2 мільйона гривень

24.03.2017

Інтернет-видання "Волинські новини",  22.03.2017р.

Контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів на території Волинської області перебуває під постійним контролем фахівців територіальних органів ДФС у Волинській області.

Результат роботи волинських фіскалів у цьому напрямку – вилучення з незаконного обігу підакцизної продукції на суму 36,1 мільйона гривень упродовж 2015-2016 рр., а також ліквідація 13 незаконних виробництв лікеро-горілчаної продукції та паливно-мастильних матеріалів.

Щоб порушники не уникнули відповідальності за виробництво та реалізацію підакцизного фальсифікату слідчі управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області до суду з обвинувальним актом скерували матеріали 9 кримінальних проваджень за ознаками вчинення злочинів, передбачених ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).. За результатами судового розгляду матеріалів судами винесено 9 обвинувальних вироків, винним особам призначено покарання.

Згідно законодавчих норм підслідність кримінальних проваджень за ст.204 КК України належить як слідчим фінансових розслідувань органів ДФС, так і Національній поліції України. Однак, в зв’язку з новими нормами, у Податковому кодексі України з 1 січня 2017 року змінено статус податкової міліції. Враховуючи існуючу практику відмови судами розгляду кримінальних проваджень, переданих до суду співробітниками податкової міліції у поточному році, нині питання досудового розслідування кримінальних проваджень за вказаною статтею Кримінального кодексу можливе лише підрозділами Національної поліції України.

Отож, будь-які звинувачення фахівців територіальних органів ДФС у Волинській області нібито у «змові з контрабандистами» - безпідставні, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Про необґрунтованість таких звинувачень свідчать результати роботи фахівців ДФС в області в напрямку забезпечення надходжень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Зокрема, в 2016 році до місцевих бюджетів спрямовано понад 308 мільйонів гривень роздрібного акцизу, що майже в півтора рази більше проти надходжень 2015 року. З них надходження цього податку з роздрібного продажу тютюнових виробів у 2016 році до місцевих бюджетів Волинської області становлять 58,5 млн. гривень.

Щодо конкретного факту, який став предметом журналістського розслідування телепроекту «Секретні матеріали» телеканалу «1+1», то саме фахівці ДФС ініціювали створення спеціальної комісії з координації дій державних органів, які здійснюють державний контроль за виробництвом і обігом підакцизних товарів.

Відповідно до розпорядження Володимир-Волинської міської ради від 14.03.2017 №73-р така комісія у м. Володимирі-Волинському вже розпочала спеціальні обстеження території міста з метою виявлення незаконної реалізації підакцизної продукції.

Додатково інформуємо, що аналогічні комісії, до яких входять представники всіх відповідальних контролюючих структур, працюють на території усіх територіальних одиниць області. Сприяння громадян та активістів, зокрема в частині інформування про факти незаконної реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, сприятиме максимально ефективній роботі комісій.

Разом з тим, звертаємо увагу, що органи ДФС здійснюють контроль за дотриманням законодавчих норм на ринку реалізації підакцизної продукції винятково зареєстрованими суб’єктами господарювання. А громадянка, про яку йдеться в журналістському розслідуванні, не є суб’єктом підприємництва. Відтак, її діяльність з реалізації підакцизної продукції – в межах компетенції Національної поліції України. Окрім того, враховуючи той факт, що в зв’язку зі змінами до законодавства з 1 січня 2017 року податкова міліція нелегітимна, існує судова практика щодо відмови у наданні дозволів оперативним працівникам на розшуково-оперативні дії.

Поважаючи право представників ЗМІ на критику органів влади, Головне управління ДФС у Волинській області висловлю щиру вдячність на об’єктивне, неупереджене висвітлення роботи та критичну оцінку нашої діяльності.

Розуміючи масштабність медіа- та Інтернет аудиторії просимо творчих працівників мас-медіа не зловживати бездоказовими оціночними судженнями, що підривають авторитет та довіру до органів державної влади.

Саме така відповідальна громадянська позиція сприятиме легалізації ринку алкогольних напоїв і тютюнових виробів, що обов’язково позитивно відобразиться на ситуації з наповненням місцевих бюджетів, - звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області