Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук: Лідери громад повинні впливати на стан справ зі сплатою податків

24.10.2018

Голови об’єднаних територіальних громад мають важелі впливу на тих, хто ухиляється від сплати податків до місцевих бюджетів. Щоб громади не втрачала кошти, насамперед, варто негайно впорядкувати відносини з тими суб’єктами господарювання, яких закон зобов’язує сплачувати майнові податки.

На цьому в ході зустрічі з головами об’єднаних територіальних громад наголосила начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

«На жаль, має місце практика, коли фактичні користувачі землі чи власники та орендарі нерухомості комерційного призначення спеціально зволікають з оформленням правовстановлюючих документів та не сплачують до бюджету ні копійки. Свою позицію такі бізнесмени обґрунтовують тим, що не мають договірних відносин з органами місцевої влади, відтак – не мають правових підстав для нарахування і сплати  майнових податків. Така ситуація не може існувати в громаді, мешканці якої піклуються про її розвиток», - акцентувала увагу лідерів ОТГ Світлана Савчук. 

Керівник волинських фіскалів підкреслила, що інформація від органів місцевої влади про тих, хто з певних причин не сплачує майнові податки лише сприятиме фахівцям ДФС в питанні залучення до бюджетів громад додаткового  фінансового ресурсу.

«Це стосується не лише майнових податків. Акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизної продукції теж належить до вагомого джерела  доходів громади, як і податок на доходи фізичних осіб. Первинним та, можливо, найбільш достовірним джерелом інформації про реалізацію горілчаної продукції та тютюнових виробів та реальні робочі місця теж є мешканці громади та обрані ними керівники. Як бачите, без активної позиції місцевої влади в питанні залучення коштів до бюджету та належної податкової культури всіх мешканців територіальної одиниці самостійність та фінансова спроможність громад неможливі», - зазначила Світлана Савчук.

Як запевнила керівник волинських фіскалів, в питанні забезпечення надходжень фахівці територіальних органів ДФС в області – найкращі консультанти та партнери об’єднаних територіальних громад..

Довідково: з 1 січня 2018 року в області із самостійним бюджетом функціонують 40 об’єднаних територіальних громад, для 25 з яких 2018 бюджетний рік є першим.

Обсяг доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад склав 501,4 мільйона гривень, виконання бюджетних призначень забезпечено на 107,9 відсотка. Планові завдання на 9 місяців в цілому виконані в усіх об’єднаних територіальних громадах.

У доходах загального фонду місцевих бюджетів області доходи ОТГ склали трохи більше 18 відсотки. Найбільшими за обсягом доходів є бюджети Боратинскьої ОТГ (86,5 млн.грн.), Любомльської ОТГ (26,9 млн.грн.), Княгининівської ОТГ (24,4 млн.грн.), Заборольської ОТГ (19 млн.грн.).

Загалом,  більше 10 мільйона гривень доходів мають 21 об’єднана територіальна громада, відповідно, менше 10 мільйона гривень – 19 громад.

 

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області