Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Представникам громадськості та бізнесу Луцька розповіли про особливості подання звітності до органів ДФС

17.01.2018

Про вимоги щодо заповнення податкової звітності та термінів її подання до органів ДФС в ході засідання Координаційної ради з питань розвитку малого і середнього підприємництва при Луцькій міській раді інформувала заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна.

Посадовець наголосила, що підприємці, котрі працюють в умовах загальної системи оподаткування подають звітну декларацію до 9 лютого 2018 року. Така ж вимога поширюється на підприємців спрощеної системи оподаткування ІІІ групи.

«До 1 березня 2018 року податкові декларації за минулий рік до податкових інспекцій за місцем реєстрації подають підприємці-спрощенці І та ІІ груп спрощеної системи оподаткування. Як правило, до цієї категорії належать підприємці, котрі переважно здійснюють діяльність на ринках», - підкреслила Олена Нікотіна.  

В ГУ ДФС у Волинській області звертають увагу, що фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна також розповіла про особливості перебігу деклараційної кампанії та запропонувала представникам громадських інституцій -учасникам засідання Координаційної ради активно інформувати громадян про обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Платники податків повинні взяти до уваги, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

- інвестиційного доходу;

- іноземного доходу;

- та в інших передбачених ПКУ випадках.

Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області