Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Представникам громадськості та бізнесу Луцька розповіли про особливості подання звітності до органів ДФС

17.01.2018

Про вимоги щодо заповнення податкової звітності та термінів її подання до органів ДФС в ході засідання Координаційної ради з питань розвитку малого і середнього підприємництва при Луцькій міській раді інформувала заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна.

Посадовець наголосила, що підприємці, котрі працюють в умовах загальної системи оподаткування подають звітну декларацію до 9 лютого 2018 року. Така ж вимога поширюється на підприємців спрощеної системи оподаткування ІІІ групи.

«До 1 березня 2018 року податкові декларації за минулий рік до податкових інспекцій за місцем реєстрації подають підприємці-спрощенці І та ІІ груп спрощеної системи оподаткування. Як правило, до цієї категорії належать підприємці, котрі переважно здійснюють діяльність на ринках», - підкреслила Олена Нікотіна.  

В ГУ ДФС у Волинській області звертають увагу, що фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна також розповіла про особливості перебігу деклараційної кампанії та запропонувала представникам громадських інституцій -учасникам засідання Координаційної ради активно інформувати громадян про обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Платники податків повинні взяти до уваги, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

- інвестиційного доходу;

- іноземного доходу;

- та в інших передбачених ПКУ випадках.

Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області