Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Віктор Кривіцький про українсько-польську транскордонну співпрацю: Ще більшої, ніж пасажирський, потребує уваги рух вантажівок, який на Волині можливий лише через Ягодин

23.11.2017

Люблінський клуб бізнесу організував у польському Хелмі економічний форум з питань транскордонної співпраці між Україною та Польщею. На дискусійному майданчику «Кордон об’єднує чи розділяє – практичні аспекти співпраці» дебатували про товаропотоки, черги на кордоні та способи їх уникнення.

Начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький у своєму виступі зосередився на необхідності розбудови українсько-польської ділянки кордону та тісної координації роботи усіх структур виконавчої влади сусідніх країн.

Слід пам’ятати, що на 230 кілометрів державного кордону з Польщею в межах Волинської області функціонує тільки два міжнародних автомобільних пункти пропуску:  «Ягодин-Дорохуськ» та «Устилуг-Зосин». Заплановане будівництво ще одного мосту в пункті пропуску Адамчуки-Збереже потребує значних зусиль і часу, але повністю об’єктивно не зможе зняти питання черг.

Відтак, пропонуються інші шляхи зменшення навантаження на автомобільний перехід. З 2017 року курсує рейковий автобус на Хелм. З 10 грудня його розклад руху буде збільшено до двох разів на добу. І це - яскравий приклад тісної співпраці органів місцевої влади, транспортних організацій та контролюючих служб у розвитку транскордонного співробітництва.

Нині ще більшої, ніж пасажирський у легковому автотранспорті, потребує уваги рух вантажівок, який на Волині можливий лише через Ягодин. Протягом 2016 року через цей один митний пост було переміщено понад 45% вантажних транспортних засобів в напрямку Республіки Польща (інші 55% переміщено через 3 пункти пропуску в Львівській області). Показники 2017 року, який ще не завершився, будуть аналогічними, або й вищими.

Навантаження, яке постійно зростає у зв’язку з відкриттям європейських ринків для українського товаровиробника, потребує чіткої координації та щоденної співпраці з польською стороною – митниками та прикордонниками, суміжними контролюючими службами. Особливо це стосується проходження ветеринарного контролю в «Дорохуську», графік здійснення якого не передбачає нічної зміни.

Віктор Кривіцький закликав учасників форуму до спільного пошуку конструктивних рішень, аби  перетин кордону як для приватних осіб, так і перевізників товарів; як в напрямку виїзду, так і в напрямку в’їзду до України був для законослухняних громадян максимально комфортним.

 

Волинська митниця ДФС