Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Про проблеми взаємодії великого бізнесу з ДФС – за участі представника Ради бізнес-омбудсмена

28.11.2016

Платники податків Волині та Рівненщини спільно з керівниками органів ДФС в області за участі інспектора Ради бізнес-омбудсмена Кирила Сластунова обговорили проблемні моменти, що виникають при виконанні податкових зобов’язань та застосуванні норм національного податкового законодавства.  

Саме таким актуальним та інколи не вирішуваним питанням у стосунках з ДФС була присвячене майже двогодинна зустріч, що відбулася 25 листопада 2016 року в м. Луцьку.

«Сподіваюся, що обговорення тих проблемних моментів, які виникають у нашій комунікації з платниками податків, стане додатковою інформацією для такої поважної інституції, як Рада бізнес-омбудсмена.  З власного багаторічного спілкування з платниками податків можу впевнено стверджувати, що процес ефективного реформування ДФС неможливий без врахування думки і позиції суб’єктів господарювання», - звернулася до учасників заходу начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів запевнила представників бізнес-середовища, що фахівці органів ДФС приділяють максимум уваги питанням якісного обслуговування платників та поінформувала про можливості електронних сервісів ДФС, що покликані не лише спростити процес звітування, а й виключити корупційну складову.

Начальник Луцького управління СДПІ Офісу великих платників у м. Львові Віктор Дячук наголосив, що переважно спілкування працівників Луцького управління Офісу великих платників відбувається за посередництвом електронної пошти. «Це виняток, коли ми запрошуємо керівника чи представника фінансової служби підприємства на зустріч з інспектором. Ми розуміємо, що працюємо з підприємствами, які дбають про ділову репутацію та ім’я, тому сплата податків для такого бізнесу – справа честі», - підкреслив Віктор Дячук.

Інспектор Ради бізнес-омбудсмена Кирил Сластунов мету особистої участі у заході, як і загалом зміст діяльності Ради бізнес-омбудсмена окреслив таким чином: «Наше завдання, щоб бізнес був почутий. Якщо не чують на місцевому рівні, то нехай почують на державному».

Потому представник Ради бізнес-омбудсмена, платники податків та фахівці ГУ ДФС у Волинській області детально аналізували конкретні суперечливі ситуації, що нині мають місце у стосунках з органами ДФС та повинні бути врегульовані на регіональному рівні, або ж потребують втручання на державному рівні чи внесення законодавчих ініціатив.  

Як з’ясувалося в ході зустрічі, серед найактуальнішого – недосконала система адміністрування та відшкодування ПДВ. Більшість зауважень представників бізнесу до роботи фіскалів стосувалися саме затримок із бюджетним відшкодуванням.

Окрім конкретних кроків у захисті прав, що запропонував платникам податків Кирил Сластунов, представник Ради бізнес-омбудсмена поінформував про законодавчі новації, які у разі ухвалення парламентом спростять процес відшкодування та унеможливлять безпідставні затримки з отриманням бюджетної компенсації.

«Мета діяльності Ради бізнес-омбудсмена – максимальне сприяння платникам податків  у протидії корупції, забезпечення комфортних умов для діяльності бізнесу шляхом підвищення ефективності роботи органів державної влади, в тому числі ДФС, та надання можливості кожному платнику вирішити податкові спори, що виникають з органами державної влади. Такі зустрічі і живе спілкування допомагають нам краще зрозуміти та вирішити Ваші проблеми», - наголосив Кирил Сластунов.

Як повідомив  на завершення зустрічі Кирил Сластунов, нині у Раді бізнес-омбудсмена працюють над положеннями Дисциплінарного статуту ДФС, що повинен передбачати механізм дисциплінарних стягнень, що застосовуватиметься до фахівців фіскальної служби у разі службової недбалості або некомпетентності.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області