Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Якою буде нова українська стратегія інтегрованого управління кордонами? - на митному посту Ягодин працює група європейських радників

18.07.2019

У міжнародному автомобільному пункті пропуску Ягодин працює група європейських радників високого рівня. Мета візиту – ознайомлення  з роботою, технічним та технологічним оснащенням, рівнями синхронності процедур прикордонного та митного контролів, взаємодії з суміжною стороною.

   Детальні відповіді на такі питання необхідні у рамках опрацювання проекту Стратегії інтегрованого управління кордонами України, у якій митний пост Ягодин має вагоме значення як один із найпотужніших коридорів вантажного автомобільного сполучення з Європою.

Щодо практичних пропозицій Волинської митниці ДФС, презентовано Інтелектуальну систему керування рухом автомобілів в МАПП «Ягодин». Вона покликана оптимізувати роботу пункту пропуску, аби позбутися морально застарілих технологічних рішень, що ґрунтуються  на ручному режимі внесення інформації та її паперових носіях. Автоматизація і максимальне уникнення людського фактору в процесах переміщення автомобілів та товарів через пункт пропуску, який буде керуватися електронною системою шлагбаумів з підсистемами відеоконтролю та зчитування номерних знаків і документів, забезпечить ритмічність роботи в зоні прикордонно-митного контролю. 

Також посадові особи Волинської митниці та Луцького прикордонного загону надали іноземним експертам іншу інформацію, яка їх цікавила.

 Довідково: нова Стратегія інтегрованого управління кордонами України розробляється Кабінетом Міністрів України із залученням групи європейських радників. До міжвідомчої робочої групи, яку очолює Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, входять фахівці Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби та інші. Під час крайнього засідання цієї групи у червні цього року член групи радників ЄС, екс-генеральний директор Державної митної служби Литовської Республіки Арунас Адоменас зауважив, що в деяких аспектах розроблений в Україні проект Стратегії є кращим за аналогічні документи країн Євросоюзу, а голова робочої групи Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що «зараз важливим є вийти на ухвалення документа і на те, щоб ми могли спільно з партнерами працювати уже над втіленням цієї стратегії в життя». Після офіційного затвердження Кабінетом Міністрів України цієї Стратегії співпраця з європейськими радниками буде продовжена: проект аналізуватиме бізнес-процеси стосовно інтегрованого управління кордонами, вивчатиме пріоритетні пропускні пункти, які будуть предметами окремих пілотних проектів міжнародної технічної допомоги. 

За матеріалами Волинської митниці ДФС