Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Для громадян, що планують відпустки за кордоном: ЗАБОРОНЕНІ до транскордонного переміщення товари

21.05.2019

За статистикою поточного року щомісяця державний кордон України у зоні діяльності Волинської митниці ДФС перетинає понад півмільйона громадян.

У період літніх відпусток, що нині розпочинається, навантаження на автомобільні пункти пропуску у європейському напрямку традиційно збільшується, відтак – частіше лунають запитання громадян про правила митного контролю під час пропуску товарів, які люди складають у свої валізи перед мандрівкою.

У серії матеріалів на цю тему Волинська митниця ДФС роз’яснює вимоги розділу XII Митного Кодексу України «Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами».

Усі товари, які гіпотетично можна скласти у ручний або супроводжуваний в автомобілі багаж, у контексті переміщення через державний кордон України діляться на умовні групи:

-          ЗАБОРОНЕНІ для транскордонного переміщення;

-          ОБМЕЖЕНІ для транскордонного переміщення;

-          ОБМЕЖЕНІ у кількості для транскордонного переміщення;

-          ОБМЕЖЕНІ у кількості для транскордонного переміщення без сплати митних платежів;

-          ОСОБИСТІ РЕЧІ.

У цій публікації Волинська митниця звертає увагу на ЗАБОРОНЕНІ товари, переміщення яких громадянами не допускається  (незалежно від їх обсягів чи характеристик):

-Отруйні, сильнодіючі, вибухові речовини.

-Ртуть, рідкісноземельні метали у чистому виглядi, у сумiшах або сплавах, срібло, золото чи платина у необробленому виглядi або у виглядi порошку, інші дорогоцінні чи рідкісні метали або їх брухт.

-Радіоактивні матеріали.

-Необроблені лісоматеріали, продукція рослинництва (насіння), тваринництва або мисливського господарства (наприклад, шкури хутрових тварин).

-Зброя, боєприпаси до неї, частини вогнепальної нарізної зброї.

-Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.

-Наркотичні засоби.

-Психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби.

К-ультурні цінності.

Спроби перемістити такі товари через державний кордон України визнані суспільно небезпечним злочином – контрабандою. Вони караються відповідно до Кримінального Кодексу України і тягнуть за собою позбавлення волі.

Відтак, один грам канабісу або радію, затертий «квартник» Казимира Великого  чи забутий у «бардачку» саморобний мисливський ніж здатні зіпсувати відпустку від початку подорожі. Їх не повинно бути серед ваших особистих речей.


За матеріалами Волинської митниці ДФС