Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Як підприємству звірити рух коштів авансових митних платежів (передоплати) або повернути їх з Єдиного казначейського рахунку? – Волинська митниця роз’яснює механізми

06.05.2019

Для митного оформлення товару суб’єктам зовнішньо-економічної діяльності одночасно з подачею митних декларацій необхідно вносити авансові платежі на депозитні казначейські рахунки 3734, з яких вони перераховуються у державний бюджет України після оформлення цього товару.

При цьому суб’єкти ЗЕД – юридичні особи (підприємства) сплачують такі аванси на Єдиний казначейський рахунок, відкритий на ім’я Державної фіскальної служби України. А суб’єкти ЗЕД – фізичні особи (громадяни) перераховують цю передоплату на депозитний рахунок якоїсь із митниць, де здійснюється оформлення.

В обох випадках на депозитних рахунках можуть накопичуватись залишки авансів, які після остаточного митного оформлення товару та перерахунку коштів у державний бюджет підлягають поверненню платнику.

 ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів з єдиного казначейського рахунку ДФС регламентується  наказом Міністерства фінансів України від 18 липня 2017 року №643 (зі змінами). Суб’єкти ЗЕД – юридичні особи (підприємства) можуть отримати вичерпну інформацію про механізми повернення або звірення руху коштів авансових платежів у новому підрозділі «Справляння митних платежів через єдиний рахунок» розділу «Податки, збори, митні платежі» на офіційному веб-порталі ДФС:

http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/mitni-plateji/spravlyannya-mitnih-platejiv/

Відповідно до них, протягом 1095 днів з дня зарахування коштів підприємство може подати паперову або електронну заяву до ДФС України про їх повернення. Оригінал заяви мусить бути підписаний уповноваженими особами підприємства, а у випадку подання через електронний кабінет платника податків – електронними цифровими підписами керівника та бухгалтера підприємства.

Впродовж 8 днів з дня отримання заяви в установленому порядку ДФС України перевіряє та включає ці дані до реєстру належних до повернення коштів. Через Державну казначейську службу України залишок авансових платежів повертається на рахунок підприємства впродовж 1 дня від дати отримання реєстру.

 Волинська митниця ДФС