Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Чи оподатковує та відображає нотаріус в податковій декларації про майновий стан і доходи дохід від здійснення послуг з оформлення державної реєстрації СГ?

18.04.2019

Нотаріус у рядку 10.8 розд. ІІ декларації про майновий стан і доходи відображає загальний сумарний дохід одержаний від послуг з оформленням державної реєстрації суб’єктів господарювання і від провадження незалежної професійної діяльності та оподатковує його податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

 Підпунктом 5 п. 1 ст. 1 розд. І та п. 1 ст. 6 розд. ІІ Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 755) встановлено, що державним реєстратором може бути, зокрема нотаріус.

 При цьому, абзацом третім ст. 1 глави 1 розд. І Закону України від 02 вересня 1993 року № 3425 «Про нотаріат» визначено, що на нотаріусів, які працюють у державних нотаріальних конторах або займаються приватною нотаріальною діяльністю, законом може бути покладено вчинення інших дій, відмінних від нотаріальних, з метою надання їм юридичної вірогідності.

 Пунктом 3 ст. 37 Закону № 755 встановлено, що фінансове забезпечення приватних нотаріусів здійснюється за рахунок 60 відсотків коштів адміністративного збору, що залишається у приватних нотаріусів, які здійснили державну реєстрацію.

 Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, зокрема регламентується ст. 178 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

 Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності (п. 178.3 ст. 178 ПКУ).

     Доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою 18 відс. (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

 Відповідно до п. 178.4 ст. 178 ПКУ фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

 Пунктом 178.6 ст. 178 ПКУ визначено, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Дані Книги обліку доходів і витрат використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації за звітний податковий період (рік). Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації (п. 178.7 ст. 178 ПКУ).

 Форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556).

 Пунктом 2 розд. ІІ Інструкції передбачено, що додатки до податкової декларації є складовою частиною податкової декларації.

 Підпунктом 4 п. 3 розд. ІV Інструкції визначено, що у розд. III додатка Ф2 «Доходи від провадження незалежної професійної діяльності», нотаріус у графі 2 вказує номер категорії незалежної професійної діяльності, а саме «1» - приватний нотаріус.

     При цьому:

     у графах 3, 4 вказується назва та код виду економічної діяльності згідно з КВЕД, за провадження якого одержано дохід;

     у графі 5 - сума одержаного доходу від провадження окремого виду незалежної професійної діяльності (з урахуванням доходу від послуг з оформленням державної реєстрації суб’єкта господарювання);

     у графі 9 - сума чистого оподаткованого доходу отриманого приватним нотаріусом від провадження незалежної професійної діяльності.

     Підпунктом 9 п. 2 розд. ІІІ Інструкції визначено, що в рядку 10.8 розд. ІІ Декларації вказується сума чистого оподатковуваного доходу, отриманого фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно зі ст. 178 ПКУ.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 105.04).

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області