Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Євгеній Шелігацький: розцінюю високу оцінку ефективності роботи Волинської митниці як аванс довіри, яку треба щодень підтверджувати ділом

14.03.2019

Переважна більшість (86 відсотків) акредитованих на Волинській митниці підприємств вважають її роботу ефективною або в цілому ефективною.  Однак вони ж (78 відсотків) разом з позитивними оцінками наголошують на потребі законодавчих змін у сфері митної політики. Більше половини з них хотіли б отримати від держави статус уповноваженого економічного оператора. Про це йдеться в оприлюдненому Аналітичному звіті «Спрощення процедур торгівлі в Україні» за результатами всеукраїнського опитування тисячі учасників зовнішньо-економічної діяльності, що відбулося у жовтні-грудні 2018 року.

Порівняно з попереднім опитуванням, яке відображало думку підприємців станом на початок 2017 року, агрегований показник оцінки роботи Волинської митниці підвищився на 14 пунктів. Цей показник складається з трьох рівноцінних компонентів, що відображають оцінки організації роботи митного органу (1), технічного оснащення регіональних митниць (2) та рівня корупції (3). Найсуттєвіші покращення у розрізі цих рейтингів для Волинської митниці зафіксували за третім компонентом.

Але вони взаємопов’язані між собою, - прокоментував результати дослідження в.о. начальника Волинської митниці Євгеній Шелігацький. - Для прикладу, знівелювало багато питань «єдине вікно» на митниці, впроваджене у минулому році. Встановлення сканерів, автоматизованих вагових комплексів усуває людський фактор з процедур митного контролю.

Системно автоматизацію процедур на Волинській митниці розпочав якраз у 2017 році начальник Віктор Кривіцький. Бачимо перші результати. А в цілому розцінюю високу оцінку ефективності  роботи Волинської митниці як аванс довіри, яку треба щодень підтверджувати ділом, - резюмував Євгеній Шелігацький.

 Довідково: Аналітичний звіт «Спрощення процедур торгівлі в Україні: 2018/2019 рік» підготовлено експертами Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у рамках національного моніторингу та оцінки стану сприяння торгівлі (для спрощення процедур міжнародної торгівлі) в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі». Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та співфінансування Міжнародного Фонду «Відродження». У цьому документі представлено результати 4-ї хвилі щорічних опитувань.

Весь Аналітичний звіт за посиланням:

http://www.ier.com.ua/files/Public_events/2019/TFD_IV/2018-2019_TFD_report.pdf

 За матеріалами Волинської митниці ДФС