Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В ГУ ДФС у Волинській області застерігають суб’єктів підприємництва від порушень у сфері обігу готівки

12.02.2019

Лише у січні 2019 року через порушення у сфері обігу готівки, допущені господарюючими суб’єктами, в тому числі в попередні звітні періоди,  до порушників  законодавства застосовано 93,2 мільйона гривень штрафних санкцій, - інформує відділ фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема,  протягом  січня 2019 року фіскали провели 106 фактичних перевірок, матеріали  яких теж стали підставою для застосування фінансових санкцій.

Щоб уникнути  штрафів, в ГУ ДФС у Волинській області звертають увагу на основні порушення, які допустили суб'єкти підприємництва. А саме, у сфері обігу готівки встановлено:

--не використання при здійсненні розрахунку зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій та не видача відповідного розрахункового документа встановленої форми (фіскального чека);

--порушення встановленого порядку веденя обліку товарних запасів за місцем реалізації, здійснення реалізації товарів які не відображені в такому обліку;

--не оприбуткування (несвоєчасне) оприбуткування сум готівкових коштів на підставі фіскальних звітних чеків Z-звітів (даних розрахункових квитанцій).

 Також у  січні 2019 року працівники відділу фактичних перевірок, контролю за розрахунковими операціями спільно з працівниками контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів провели 9 фактичних перевірок, в ході яких  донараховано147,7 тис. грн. штрафних (фінансових) санкцій, зокрема  40 тис. грн за порушення ЗУ №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Зокрема, фіскали встановили  1 факт реалізації алкогольних напоїв за цінами нижчими ніж дозволено законодавством, та 1 факт реалізації тютюну за максимально-дозволені ціни, а також  3 факти реалізації не облікованих товарів в т.ч. 2 факти алкогольних напоїв в кількості 55 шт. 1 факт тютюнових виробів в кількості 111 пачок.

Окрім цього, встановлені порушення закону №265/95-ВР від 06.07.1995р. «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадському харчуванні  та послуг» та постанови Правління НБУ від 29.12.2017 №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні» на суму 107,8 тис. гривень.

Вимоги закону – обов’язкові для виконання усіма суб’єктами господарювання, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області