Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Волинські митники на посту Ягодин вилучили у пасажира надмір валюти у 2 тисячі Євро

08.02.2019

Волинські митники на посту Ягодин встановили перевищення дозволеної для вивезення норми готівки валюти на 2 тисячі Євро. ЇЇ у пачці купюр разом з іншими грошима, без ознак приховування, намагався провезти у Польщу пасажир легкового автомобіля, що скористався  «зеленим коридором» як смугою спрощеного митного контролю.

Волинська митниця нагадує громадянам України, що дозволена до вивезення норма готівки визначена постановою Нацбанку України від 27.05.2008 №148 у розмірі до еквіваленту 10 тисяч Євро. Надмір підлягає обов’язковому письмовому декларуванню та документальному підтвердженню походження.

Відтак, пасажиру залишили 10 тисяч Євро. Решту, що за курсом Нацбанку України становить 61,4 тисяч гривень – тимчасово вилучено до рішення суду.

Згідно зі статтями 471,472 Митного Кодексу України недекларування валюти, що перевищує встановлену норму, тягне за собою накладення штрафу та її конфіскацію.

 До слова, за 2018 рік через перевищення громадянами норми вивезення готівки валюти Волинська митниця вилучила, за рішенням суду конфіскувала і перерахувала до Державного бюджету України 12140€ та 65874$.

За матеріалами Волинської митниці ДФС