Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Волинська митниця ДФС інформує про особливості переміщення фізичними особами-резидентами готівки через митний кордон у сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро

02.08.2017

Волинській митниці ДФС надійшло роз’яснення Національного банку України № 40-0005/45817 щодо практичного застосування вимог Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ від 27 травня 2008 року №148 зі змінами від 21 березня 2017 року.

Відповідно до роз’яснень, тепер фізичні особи-резиденти мають право ввозити/вивозити в Україну/з України готівку не тільки в тій валюті, що зазначена у документі банку про зняття готівки з рахунку, а також у валюті, яка була отримана цією особою в результаті здійснення валютно-обмінної операції. У такому випадку необхідна наявність не тільки документа про зняття готівки з рахунку, а і про здійснення валютно-обмінної операції.

Таким чином, у разі вивезення фізичною особою – резидентом готівки у сумі, що перевищує 10 000 євро, ця особа під час митного проходження має надати митним органам:

1)     заяву на видачу готівки відповідно до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 01.06.2011 №174, або довідку банку у довільній формі про зняття готівки з рахунку;

2)     документ про здійснення валютно-обмінної операції. Таким документом є: квитанція про здійснення валютно-обмінної операції, яка оформлюється банками чи фінансовими установами відповідно до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою НБУ від 12.12.2002 №502 (форма додатка 3) або квитанція/чек банкомата.

У разі ввезення в Україну фізичними особами-резидентами готівки у сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, фізична особа має надати відповідні документи країни, в якій були здійснені операції зі зняття коштів з рахунку та здійснення валютно-обмінної операції (якщо така відбулася).

 Волинська митниця ДФС