Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Волинські фіскали на ринках області роз’яснюють вимоги чинного законодавства підприємцям, котрі реалізують складну побутову техніку

09.06.2017

Відповідно до розпорядження ГУ ДФС у Волинській області від 31 травня 2017 року створено робочу групу з числа представників органів ДФС, котрі повинні роз’яснити вимоги законодавства щодо застосування касової техніки підприємцям, що реалізують складну побутову техніку на найбільших ринках Волині.

Відтак, з початку червня на ринках у містах Луцьк, Ковель та Володимир-Волинський податкові ревізори-інспектори підрозділу контролю за готівковим обігом ГУ ДФС в області зустрічаються з місцевим підприємцям та наголошують їм на необхідності застосування касової техніки. 

Підприємці повинні врахувати, що реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, обслуговуванню чи заміні з 8 травня повинні здійснюватися лише із застосуванням реєстратора розрахункових операцій  незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу - звертають увагу представників бізнесу фахівці Головного управління ДФС у Волинській області.

Така вимога випливає відповідно до Закону України №1791-VIII та Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Застосовувати РРО в разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від обсягу річного доходу. Для них визначальною умовою для застосовування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме — технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Платники податків повинні врахувати, що термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231"Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

Норма щодо обов’язковості застосування РРО при продажі складної побутової техніки покликана захистити права споживачів. Як відомо, саме наявність фіскального чека слугує документальним підтвердженням факту  придбання товару, що дуже важливо, якщо продукція  сумнівної якості або ж у разі необхідності її гарантійного обслуговування .

В Головному управлінні ДФС у Волинській області звертаються з проханням до покупців побутової техніки обов’язково звертати увагу на наявність у продавця касового апарата. 

Незастосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації товарів передбачає застосування штрафних санкцій у розмірі 1 гривні за порушення, вчинене вперше та 100% вартості проданих товарів – за кожне наступне здійснене порушення згідно Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області