Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Громади Волині отримали майже 91 мільйон гривень плати за землю

18.05.2017

Протягом січня-квітня 2017 року на Волині сплачено 90,8 мільйона гривень плати за землю. Таким чином, цього року надходження плати за землю майже на 14 мільйонів гривень перевищили рівень 2016 року.

Як свідчить аналітика, серед чинників зростання надходжень плати за землю - індексація нормативної грошової оцінки земель, оновлення, зміни нормативної грошової оцінки земель, укладання нових договорів оренди, збільшення ставок земельного податку органами місцевого самоврядування та відміни пільг.

«За рахунок заходів фіскального характеру до бюджету спрямовано 0,7 мільйона гривень, а 13,3 мільйона гривень додаткових надходжень – це наслідок впорядкування земельних відносин органів місцевої влади з орендарями земельних угідь. Очевидно, що саме відповідальна позиція керівників громад значною мірою сприяє додатковому надходженню коштів в бюджет. А фахівці ДФС завжди допомагатимуть органам місцевого самоврядування в питанні залучення до оподаткування потенційних платників та якісного адміністрування плати за землю», - зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.   

Керівник волинських фіскалів підкреслила, що фахівці територіальних органів ДФС активно працюють над тим, щоб максимально мінімізувати ризики  недонадходжень орендної плати за землю в зв’язку з законодавчими змінами 2017 року. 

«Визначена законом мінімальна ставка земельного податку для сільгоспугідь на рівні 0,3% нормативної грошової оцінки, а також передбачений розмір орендної плати землі на рівні не менше земельного податку, на противагу 3% від нормативної грошової оцінки торік, може суттєво позначитися на показниках надходжень з плати за землю. Однак, за умови зваженого підходу керівників територіальних громад щодо переукладення договорів оренди землі, бюджети отримають належні кошти. Громади, які хочуть мати кошти,  повинні  цінувати свої ж земельні ресурси та укладати договори оренди землі з врахуванням реальної цінності належних їм угідь», - підсумувала Світлана Савчук.   

 

Відділ організації  роботи ГУ ДФС у Волинській області