Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

У разі зменшення суми податкових зобов’язань заповнюється розрахунок коригування до податкової накладної

20.05.2016

На зменшення суми податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України, якщо товари/послуги, необоротні активи в подальшому використовуються в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, заповнюється розрахунок коригування до податкової накладної.

Відповідно до п. 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок № 1307), у разі якщо товари/послуги, необоротні активи (відносно яких визначено податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України) в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування до такої податкової накладної (далі – розрахунок коригування), зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Згідно з п. 21 Порядку № 1307 розрахунок коригування складається за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

В заголовній частині розрахунку коригування у верхній лівій частини робиться помітка «Х» у графі «До зведеної податкової накладної», вказується дата та номер податкової накладної до якої вносяться зміни.

У рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «600000000000», в рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.

В розділі Б табличної частини розрахунку коригування зазначається:

в графі 1 – № з/п рядка податкової накладної, що коригується;

в графі 2 – причина коригування;     

в графі 3 – номенклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується;

в графі 4 – код товару згідно з УКТ ЗЕД.;

в графах 5 та 6 – одиниця виміру товарів/послуг;

в графі 11 – код ставки;

в графі 13 зазначається база оподаткування без урахування ПДВ зі знаком «-»;

графи 7, 8, 9, 12 – не заповнюються.

В розділі А табличної частини розрахунку коригування (рядки I - VIII) вносяться узагальнюючі дані щодо суми коригування податкових зобов’язань за операціями, на які складається такий розрахунок коригування, а сааме: в рядку «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту» зазначається в залежності від ставки (рядки II – III) зі знаком «-» сума коригування податкових зобов’язань.

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області