Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Підприємці - спрощенці, котрі залучають до торгівлі на ринках членів родин, зобов’язані укладати з ними трудові договори

29.03.2016

 Обов’язок укладати трудові договори з найманими працівниками, незалежно від їх приналежності до членів сім’ї чи родини підприємця, випливає з норм Кодексу законів про працю України, - звертають увагу представників підприємництва фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням. Окрім того, згідно ч. 2 ст.2  КЗпП працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Норм, які б містило підстави для не укладення трудових договорів з найманими працівниками, чинне законодавство про працю не передбачає, - наголошують в ГУ відомства в області.

«Ми рекомендуємо представникам підприємництва офіційно працевлаштовувати усіх, хто залучений до роботи в підприємницькій структурі чи, зокрема, так би мовити «допомагає» родичеві здійснювати торгівлю на ринку. Право громадянина розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної і творчої праці у випадку виконання ним певного кола обов’язків в приватного підприємця означає обов’язок працедавця укладати з ним трудові стосунки офіційно», -  зазначає в.о. начальника Головного управління ДФС у Волинській області Олександр Юристовський.

За словами керівника ГУ відомства в області, з майже 20 тисяч приватних підприємців Волині, котрі працюють в умовах спрощеної системи оподаткування,  чимало тих, до господарської діяльності котрих залучені члени родин.

«Мова йде , насамперед про ІІ групу спрощеної системи оподаткування. Підприємці цієї групи – загалом 11297 осіб, можуть мати до 10 найманих працівників. Проте укладати стосунки зі своїми родинами, які задіяні у цій діяльності, окремі їх представники не поспішають. Це прикро, що найближчі родичі позбавляють в такий спосіб своїх рідних права на соціальний захист», - підкреслив Олександр Юристовський.

Довідково: відповідно до статей 42, 43 Господарського кодексу України  підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. До І, ІІ, та ІІІ груп спрощеної системи оподаткування на Волині належить 19761 фізична особа - підприємець.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області