Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Особливості звітування підприємців, які зареєструвались платниками єдиного податку I та II груп

06.06.2018

Фізичні особи-підприємці, які до закінчення місяця, у якому відбулася державна реєстрація їх, як фізичних осіб-підприємців, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для I або II групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Доходи, отримані у період застосування спрощеної системи оподаткування, включаються до податкової декларації платника єдиного податку. Форма податкової декларації платника єдиного податку, яку  затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.15 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», подається платниками І та ІІ груп протягом 60 календарних днів після останнього дня звітного року. Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку II та III групи.

При цьому, фізичні особи-підприємці, які зареєстровані протягом року у встановленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи, яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», за результатами звітного кварталу, у якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. У податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку I та II груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відс., обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, авансові внески, встановлені п.295.1 ст.295 ПКУ. Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального звітного періоду, звільняє таких платників від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного звітного періоду.

Враховуючи зазначене, новостворена фізична особа-підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування, подає до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний квартал, у якому розпочато таку діяльність, протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. У такому випадку фізична особа-підприємець не подає до контролюючого органу податкову декларацію у строк, встановлений для річного звітного періоду.

 

                                                                                        Сектор організації роботи Луцької ОДПІ