Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Чи сплачуватиме ФОП єдиний внесок у зв’язку з відсутністю в країні ?

14.03.2018

Пунктом 4 частини першої ст.4 Закону про ЄСВ фізичних осіб – підприємців, зокрема тих, які перебувають на загальній системі оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

Для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування відповідно до п.2 частини першої ст.7 та частини п’ятої ст.8 Закону про ЄСВ єдиний внесок нараховується у розмірі 22% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленою Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (за 2017 рік). У 2018 році такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за закінченням кварталу, тобто щокварталу.

Якщо фізичні особи – підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) не отримують дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від своєї діяльності, вони зобов’язані визначити базу нарахування єдиного внеску.

Отже, законодавством не передбачено звільнення фізичної особи – підприємця, яка тимчасово не здійснювала підприємницьку діяльність та не одержувала прибутку за цей час у зв’язку з відсутністю в країні, від сплати єдиного внеску за себе, тому такий підприємець зобов’язаний сплачувати цей внесок на загальних підставах.

Слід зазначити, що до порушників платіжної дисципліни за несвоєчасну сплату єдиного внеску застосовується фінансова санкція у розмірі 20% від несвоєчасно сплачених сум та нараховується пеня у розмірі 0,1% за кожен день прострочення платежу.

 

                                                                                      Сектор організації роботи Луцької ОДПІ