Територіальні органи ДФС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Безоплатна правова допомога на Волині: становлення, розвиток, сучасний стан

2017-06-30

Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено у Конституції України, прийнятій ще 1996 року. Однак впродовж п’ятнадцяти років у державі не існувало механізму реалізації цього права. Із прийняттям 2011 року Закону України “Про безоплатну правову допомогу” було сформовано відповідну нормативно-правову базу та утворено систему надання безоплатної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога включає у себе безоплатну первинну та безоплатну вторинну правову допомогу. Безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

З 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога забезпечується шляхом організації захисту адвокатами осіб у випадках затримань у кримінальному та адміністративному порядку, осіб, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, осіб, стосовно яких у кримінальному провадженні захисник залучається слідчим або прокурором чи за ухвалою суду, засуджених до покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі або тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців.

Цю послугу забезпечує Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області, який знаходиться за адресою: місто Луцьк, вулиця Дубнівська 36.

З 1 липня 2015 року розпочався новий етап розбудови системи. У Волинській області запрацювали три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському), які забезпечують здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами у цивільних і адміністративних справах, а також таких, що стосуються захисту прав та інтересів потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях.

З 1 вересня 2016 року безоплатна правова допомога стала ще ближчою до громадян на місцях із відкриттям у райцентрах області 14 бюро правової допомоги, які стали точками доступу до безоплатної правової допомоги для громадян у віддалених населених пунктах. У них кожен може отримати правову інформацію, консультації і роз’ясненя з правових питань; допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру, а також доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Соціально незахищені громадяни тут одночасно мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді.

Крім того, на сьогодні в області місцеві центри також забезпечують функціонування біля сотні виїзних консультаційних пунктів, у яких громадяни мають змогу отримати безоплатні правові консультації на території свого населеного пункту.

Отримати консультацію або роз’яснення з правових питань у місцевому центрі чи бюро правової допомоги волиняни можуть також дистанційно через мережу Інтернет за допомогою комп’ютерної програми Skype, яка дає можливість здійснювати безкоштовні відео та аудіо дзвінки.

Для тих, хто не має доступу до мережі Інтернет у власній оселі, на базі органів місцевого самоврядування, центрів зайнятості, комунальних установ, громадських організацій, районних бібліотечних систем діє більше 50-ти дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, яка надається працівниками місцевих центрів та бюро правової допомоги.

За минулий рік до установ системи безоплатної правової допомоги в області звернулося 8,5 тисяч громадян, котрі змогли отримати відповіді на правові питання, які їх турбували.

Внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим громадянам, людям з інвалідністю, учасникам АТО, ветеранам, пенсіонерам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, послуги адвоката оплачує держава.

В минулому році з системою БВПД області на основі укладених контрактів співпрацювало 76 адвокатів. Біля 700 справ, з-поміж тих, які розглядалися у судах, мали позитивний результат для клієнтів.

Задля розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги центри співпрацюють з адвокатами, які надають правові послуги на основі Pro bono. Завдяки такій співпраці у громадян, які за Законом не є суб’єктами права на безоплатну вторинну допомогу, однак потребують її, з’являється можливіть отримати адвокатські послуги на безоплатній основі.

Крім того, з липня 2016 року місцеві центри реалізують пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. За цей період було прийнято та опрацьовано більше 300 відповідних звернень громадян.

Усі види правових послуг, які надаються фахівцями мережі безоплатної правової допомоги, є безкоштовними для клієнтів.

Система безоплатної правової допомоги сьогодні є одним із ключових і при цьому найуспішніших елементів у реформуванні системи правосуддя в Україні.


 

Контактні дані центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги

 

Регіональний центр з надання БВПД у Волинській області

м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78­79­96 

 

Луцький МЦ з надання БВПД  

м. Луцьк, вул. Прогресу, буд. 7, тел. (0332) 77­07­17

Ківерцівське бюро правової допомоги

м. Ківерці вул. М. Грушевського, 23, тел. (03365) 2­18­49

Маневицьке бюро правової допомоги 

смт Маневичі вул. Комарова, 32, тел. (03376) 4­04­66

Рожищенське бюро правової допомоги 

м. Рожище вул. Незалежності, 60, тел. (03368) 2­13­79 

 

Володимир­Волинський МЦ з надання БВПД  

м. Володимир­Волинський, вул. Устилузька 19,

тел. (03342) 3­80­11

Горохівське бюро правової допомоги  

м. Горохів, вул. Шевченка, 25, тел. (03379) 2­17­30

Іваничівське бюро правової допомоги  

смт Іваничі, вул. Банківська, 6, тел. (03372) 2­20­19

Локачинське бюро правової допомоги  

смт Локачі, вул. Героїв Майдану, 1, тел. (03374) 3­01­34

Любомльське бюро правової допомоги  

м. Любомль, вул. Б.Хмельницького, 12, тел. (03377) 2­45­43

Нововолинське бюро правової допомоги  

м. Нововолинськ, вул. Винниченка, 14, тел. (03344) 4­48­14

Шацьке бюро правової допомоги  

смт Шацьк, вул. 50­років Перемоги, 1б, тел. (03355) 2­08­47

 

Ковельський МЦ з надання БВПД

м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5, тел. (03352) 5­30­63

Камінь­Каширське бюро правової допомоги  

м. Камінь­Каширський, вул. Т. Шевченка, 8, тел. (03357) 2­23­03 

Турійське бюро правової допомоги

смт Турійськ, вул. Луцька, 23, тел. (03363) 2­23­86

Любешівське бюро правової допомоги

смт Любешів вул. Нежалежності, 76, тел. (03362) 3­00­93

Ратнівське бюро правової допомоги

смт Ратне, вул. Каштанова, 24, тел. (03366) 2­15­76

Старовижівське бюро правової допомоги  

смт Стара Вижівка, вул. Нежалежності, 52, тел. (03346) 2­14­75

 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213103

Більше інформації про безоплатну правову допомогу Волинської області можна дізнатися на сайті: http://volyn.legalaid.lt.ua